Заслужената и реална принадлежност към елита не е спусната номинация
Най-доброто, най-подбраното, най-избраното!
Общественото развитие детерминира понятието “елит” за свой център като самодостатъчно, що се отнася до най-високи резултати в дадена професия, интелектуално и морално развито чувство за справедливост и отговорност, престиж спрямо цялостна дейност, като оттук можем да заключим, че заслужената и реална принадлежност към елита не е спусната номинация, а продуктивен отзвук на многокомпонентна характеристика на психологическите качества.
В процеса на социализация се наблюдават различни крайни нравствени продукти, които варират полюсно, имайки предвид ураганния метод на проявление, като структурирането на обществото е в пряка зависимост с формирането на характера на лидерите.
Елитът принадлежи на хората с обществен принос, на тези с лични качества и дойстойства, ръководени единствено от принципите си, без насилствено наклонение към политическа нагласа, авторитети с ясно и открито доказани и изявени компетенции, разбира се, и с културна и грамотна идентичност. В тази логична стойност управляваща класа се нарежда по бюрократичните нива на йерархията в имагинерно търсене на лидери.
Политическата идеология е безпаметно изхвърлена от приоритетите, като следствие на този акт се очертава липсата на определени функции, жизнено важни за развитието ни като пълноценно общество, визирайки механизми за осъществяване на планове и решения, проучване и строг анализ на интересите на различните социални групи, въвеждане на легитимна и открита държавна кадрова политика с пълноправни и стриктни програми за развитие, без парашутно поставени неподгтовени кандидати, и не на последно място, селектиране и подготвяне на млади кадри за бъдещи политически лидери, а не поставяне на неграмотни послушници с анти протоколна визия и манталитет.
И стигаме до пропуска с интегрирането на най-важния аспект, а именно – детайлизацията при стратегическото управление с ясна визия за изпълнение, но и контрол на всеки процес, от който зависи успешната реализация.
Основна опорна точка, показател за развитието и социалната мобилност на демокрацията, проличава най-ярко от евентуалността за обновление на класата, които черти обхващат легитимността на политическия елит и механизмите му на отговорност към обществото. Филтриращите секции, приемащи характерна форма на стандарти, служат вярно при селектирането с поглед към съживяването и внедряването на иновативна и съвременна енергия, заслуга на динамично развиващия се човешки ресурс. Естественият подбор лежи на два принципа – позиционирани от гледна точка на гилдията и от гледна точка на конкуренцията. Технологията на такъв тип методични процеси строго структурира качествения облик на колективната среда, съвкупност от нравствено-психологическа специфика, и въпреки неясното обуславяне, целта остава непроменена – ефективно реализиране на властта.
Бедността откъм критерии и норми не е дистанционно образувание, като възвратно постъпателното му движение ни поставя пред единен национален дълг, съвестно да отчитаме крайните цели, противопоставяйки се на какъвто и да е род алчна празнота, съхранявайки обществените традиции и нематериалните богатства, основополагащи величието на националната мъдрост.
инж. Станислава-Владимира Станкова